Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Ржищів

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 5 годин

 

Невеличке місто Ржищів (геолокація) – це справжня знахідка для туристів, адже воно розташоване  на правому березі Дніпра в мальовничому районі Київщині, оточене кручами. Свого часу на території міста було знайдено багато археологічних пам’яток трипільської культури.

 

Офіційно невідомо, коли та ким був заснований Ржищів. Існує цілий ряд легенд, що пов’язують походження назви з іржанням коня: «Ржи-ще». Також є версія про походження назви від вирощування древніми племенами полян жита «Рожище». 

 

Візитівка Ржищіва – затоплена Спасо-Преображенська церква (геолокація). Вона була побудована в 1812 році в селі Гусинці. Однак, через 160 років, при створенні Канівського водосховища було затоплено ряд сіл, в тому числі й Гусинці. Стара церква встояла, завдяки тому, що знаходилась на високому пагорбі. Після цього пагорб перетворився на невеликий острівець. Зараз острівець з церквою пов’язаний мостом з сушею. Також до церкви можна дістатися на моторному човні від Ржищівського причалу. Ці послуги надаються місцевими приватними човнярами, вартість близько 150 грн з людини.

 

Лиса гора (геолокація) – одне з найвідоміших та найзагадковіших місць сили України. Це піщаний острів, розташований посеред Дніпра. Існують легенди, що тут колись проводились язичницькі обряди, тому гора ввібрала в себе велику кількість цілющої енергії. Дістатися на гору можна на човні місцевих, вартість близько 100 грн з людини. 

 

Екскурсії

Місто Ржищів відоме своєю Липовою алеєю (геолокація) – історичною пам’яткою, з якої відкриваються фантастичні краєвиди на Дніпро та Спасо-Преображенську церкву (геолокація).

 

Неодмінно зазирніть до Трипільського парку (геолокація), він вважається одним з центрів трипільської культури. Там розміщено різноманітні фігури, що виконані із застосуванням традиційних технік та використанням народних орнаментів.

 

Відвідайте археолого-краєзнавчий музей (геолокація) міста. Там працюють археологічна, краєзнавча та виставкова зали, етнографічна столярна майстерня. Експозиції постійно поповнюються, а фонди музею нараховують понад 8 000 експонатів. Вартість входу: 20 грн.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!