Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Витачів

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 5 годин

 

Витачів (геолокація) – невелике село Обухівського району, вважається одним із найстаріших поселень України.

 

Назва «Витачів» походить від нормандського словосполучення Вітахолм («Віта» — вогонь, «холм» — гора), що дослівно перекладається як «вогонь на горі». 

 

Перші згадки про Вітачів з’явилися понад 1,5 тисячі років тому. В давньоруські часи Витачів був портовим містом, до речі, бухту, в яку заходили торговельні судна туристи можуть роздивитися і сьогодні.

 

Навколо Витачева збереглося кілька геоморфологічних об’єктів виключно рукотворного походження. До них належать дві високі гори над Дніпром: Окіп та Красуха (геолокація)На південному сході від гір розташовані яри урочища Городище. Тут у 1991 році було споруджено дерев’яну каплицю (геолокація). Вона стала точною копією власноручного проєкту Тараса Шевченка. Тоді ж було збудовано і дерев’яний млин (геолокація), що давно став негласним символом Витачіва. 

 

Придивіться, каплиця (геолокація) має незвичайний хрест на горі. Зверніть увагу, що на хресті 7 променів і півмісяць в основі. Достеменно невідомо, чому Кобзар створив саме такий ескіз.

 

Витачів – ідеальне місце для тихого відпочинку та вдала локація для яскравих фотосесій. 

 

Екскурсії

 

В межах Витачіва нараховують близько десяти курганів. Найзагадковіший з них – гора Красуха (геолокація), це найвища точка Правобережної Київщини.

 

Дослідники та езотерики стверджують, що Красуха — одна з найпотужніших енергетичних точок планети. За одними даними, цей курган був насипаний сином Германаріха – вождя тогочасних готів, на місці його поховання. Інші джерела свідчать, що тут розміщувалась древньоязичницьке капище Перуна, на якому постійно горіло вогнище. Так наші предки намагалися бути ближче до бога. Пізніше Красуха стала місцем приживання та поховання монахів. 

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 1 - Ржищів


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!