Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Змієві вали (с. Круглик, с. Ходосівка)

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Не всі знають, але на південь від Києва знаходяться дивні земляні споруди, які простягаються з заходу на схід. Це так звані Змієві вали (геолокація), загальною довжиною близько 1000 кілометрів. Першого дня подорожі вирушаємо саме туди.

 

Назва «Змієві вали» пішла з народних легенди, що трохи різняться між собою. Мовляв, богатир Козмодем’ян, щоб здолати велетенського Змія, запряг його в плуг й орав. Змій помер, а від оранки залишилися борозни, по обіч яких височіли величезні скиби землі. В народі прозвали Змієвими валами. 

 

Є й інша легенда. Вона розповідає про міфічного Змія, що тримав у страху жителів Подніпров’я. Богатир Кирило Кожум’яка таки зміг приборкати звіра і запрягти його в плуг. Виорана Змієм земля стала валами. З часом він доорав до річки (в інших варіантах – до моря). Втомившись, Змій почав пити воду, аж поки не луснув, тому насипи й прозвали Зміїними. 

 

Змієві вали є найбільшою системою земляних укріплень на території України. На правому березі Дніпра (між притоками Тетерів і Рось) їхні залишки утворюють 6 ліній, видовжених із заходу на схід. На сьогодні понад 80 % з них уже зруйновано. 

 

Дослідженнями 1974–85 років встановлено, що Змієві вали є залишками деревоземляних укріплень, збудованих у кінці ХХ-початку ХІ століть, а незначна частина – у ХІІ ст. для захисту Середньої Наддніпрянщини та Києва від печенігів і половців.

 

Земляні споруди Київщини найкраще збереглися територіально між селами Круглик та Ходосівка. 

 

Екскурсії 

 

У селі Круглик знаходиться собор Антонія та Феодосія (геолокація), який вважається шедевром козацького бароко.

 

Будівля собору зовні нагадує Козелецький собор Різдва Богородиці, що на Чернігівщині. В інтер’єрі збереглися давні розписи, всередині зберігається головна святиня — чудотворна ікона Божої Матері Триручниці.

 

У 1961 році радянська влада закрила храм. До 1990 року його приміщення не використовувалось за призначенням, потім були реставраційні роботи, які тривали 8 років. Після цього храм відновив свою діяльність. 

 

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 1 - Витачів


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!