Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Більське городище

Про маршрут

Час відвідування локації: 3 години

 

Більське городище – туристична пам’ятка на Полтавщині та найбільше городище ранньої залізної доби у Східній Європі. Городище займає близько 5 тисяч гектарів – тобто, територію, на якій розмістилися б два Кам’янці-Подільські або половина Полтави.

 

Розкопки на території Більського городища проводяться з початку ХХ століття. З того часу виявили залишки давнього поселення скіфів, міста Гелон, яке згадував ще Геродот. Вони мешкали тут протягом VIII–III ст. до н.е., вели активну торгівлю з іншими давніми містами-полісами, виготовляли олію, вино, постачали м’ясо, сухофрукти тощо. Залишки колишнього багатства досі знаходять під час розкопок, наприклад, археологи часто дістають з-під землі кіліки, давні посудини греків для зберігання рідин. Серед інших знахідок: амфори, прикраси, скіфське золото, шкіряні вироби та скелети.

 

Наразі Більське городище налічує три основні укріплення, оточені валами: Західне, Східне та Куземинське. Також на території знаходиться гідрологічний заказник “Озеро Лазьки”, лісопарк Ковпаківський, декілька урочищ та гір. Усе це складає історико-культурний заповідник “Більськ”.

 

Щосерпня на території городища проходить фестиваль просто неба – Гелон-фест. У програмі фестивалю: майстер-класи, виставки, екскурсії, археологічні розкопки, реконструкції, кінне шоу, виступи місцевих колективів та фаєр-шоу.

 

Що робити? 

Більським городищем можна гуляти самостійно або замовити екскурсію: індивідуальну та групову, пішу або на транспорті – вело, мото та авто.

 

Екскурсія на власному транспорті замовника коштуватиме 210 грн, а триватиме 2,5 години. Можна також замовити і екскурсію з власним велосипедом, що триватиме 6-7 годин та коштуватиме 500 гривень. Вартість та тривалість інших  видів екскурсій краще уточнити у адміністрації, заповнивши форму на сайті: https://bilsk.com.ua/zvorotnij-zvyazok

 

Як доїхати?

Добратися до городища можна власним авто або автобусом з Полтави, Харкова, Сум або Котельви. Розклад є на сайті заповідника: https://bilsk.com.ua/ekskursiyi/rozklad-ruhu-avtobusiv-z-kotelvy

Оберіть наступну локацію маршруту Полтавська область 2 - Ферма «Лісовий равлик»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!