Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Лозівське джерело

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Лозівське джерело – гідрологічна пам’ятка природи на Луганщині. Незважаючи на довгу історію та популярність серед місцевих, звання гідрологічної пам’ятки Лозівське джерело отримало лише у 1971 році. Воно займає 0,1 га у балці Криничний яр. Неподалік від джерела знаходиться долина річки Айдар, проте саме у Криничному яру мешканці Лозовівки здавна полюбляли набирати воду – за це він і отримав свою назву.

 

Джерело низхідне, і перш ніж вода дістається поверхні, вона проходить крізь міцний сіро-зелений піщаник. Вода у джерелі за складом унікальна для України та аналогічна закордонним мінеральним водам – наприклад, московській. Вона насичена натрієм, кальцієм, калієм, сульфатом, магнієм, гідрокарбонатом, залізом, фтором, йодом, бромом та кремнієвою кислотою. Окрім того, у складі води є органічні сполуки: карбонові кислоти та вуглеводи, наприклад, сахароза.

 

Вода у Лозівському джерелі прозора, дещо солонувата на смак за рахунок насичення мікроелементами та корисними речовинами, проте не має яскраво вираженого запаху, як деякі мінеральні води зі схожим складом.

 

Що робити?

Поряд із джерелом можна не лише спробувати унікальну воду на березі джерела, а й провести час за пікніком на мальовничих схилах Криничного яру. Доступ до джерела відкритий цілодобово, він безкоштовний та не регламентується.

 

Як доїхати?

Джерело розташоване у Старобільському районі Луганської області, неподалік села Лозовівка, на відстані 3 км на південний захід. Дістатися до нього з Лозівки можна пішки або на авто.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Луганська область 1 - Старобільск


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!