Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ігорів камінь

Про локацію

Локація:

 

Пам’ятний знак на честь першої літописної згадки про місто Полтаву розташований на Соборному майдані поряд з Білою альтанкою та садибою Івана Котляревського.

Він являє собою гранітну глибу, на якій викарбувані слова з Іпатієвського літопису: ”Игорь Святославовичь…поъеха противу Половцемъ и переъха Въросколь оу Лтавы…” (1173р.)

 

Історія:

 

Соборний майдан – один із найстаріших майданів старовинної Полтави. Тут 12 липня 1974 року, коли полтавці відзначали 800-річчя заснування міста, було відкрито пам’ятний знак з нагоди ювілейної дати.

Перша відома письмова згадка про Полтаву датується 1173 роком. Вона міститься в Іпатіївському літописі, у розповіді про похід Ігоря Святославовича проти половців. Довгий час саме ця дата вважалася початком історії Полтави, але у 1999 році археологічні розкопки в історичній частині міста виявили залишки поселення, заснованого слов’янами-сіверянами ще у ІХ ст. З цього часу офіційно визнано, що Полтава була заснована у 899 році.

 

Легенди:

 

Існує легенда, що начебто під гранітною глибою на Соборному майдані заховані скарби Мазепи. Люди впевнені, що місце скарбу позначено саме цим пам’ятним знаком. А відкриються ці скарби тільки тим закоханим серцям, які сповнені щирістю та мають світлі думки. Для цього дівчині достатньо торкнутися до кам’яної  глиби своїм каблучком. Традиційно у день весілля більшість закоханих мрійників приходять до цього пам’ятного місця і, у відповідності до легенди, намагаються зрушити камінь з місця – але скарби поки що не відкрилися. Можливо це зробите Ви?!:).


О проекте

Find & Follow - это туристический проект телеком-оператора Vodafone Украина. Основной целью является поддержка развития внутреннего туризма, местных общин, малого бизнеса и создание цифровой инфраструктуры для путешествий по Украине. Инновационные пешеходные QR-маршруты есть в Киеве, Львове, Черновцах, Полтаве, Черкассах, Ужгороде и Херсоне. Маршруты состоят из табличек с QR-кодами, которые размещены возле культурных и исторических памятников, и стрелок, указывающих путь. Считав код на табличке турист получает всю необходимую информацию о месте, возле которого находится. К путешествиям по стране мы добавляем направление Village Tours. Это маршруты выходного дня по украинским селам, где безопасно, малолюдно, невероятно интересно и красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!