Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Радіолокаційна станція "ДУГА"

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга»(геолокація), вона ж –  «Приховане око Москви», вона ж –  «Дятел», є одним із найбільш  візуально вражаючих об’єктів Зони відчуження.

 

У радянські часи станція використовувалася для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.

 

Неофіційну назву «Дятел» станція отримала через свої сигнали з характерним звучанням, які заважали роботі приймачів на коротких хвилях в різних країнах світу і викликали багато скарг.

 

Лише після падіння Союзу стало офіційно відомо, що «Дуга» була одним із об’єктів  мережі Радянської ППО.

 

Роботу «Дуги» зупинено в день аварії на ЧАЕС, згодом частину її конструкції демонтовано.

 

 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!