Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Чорнобиль, Чорнобильська АЕС

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

Назва міста походить від поширеної в Україні назви полину звичайного.

 

Чорнобиль (геолокація) – нині адміністративний центр Зони відчуження – відомий із 1193 року, коли його було позначено в Іпатіївському літописі як місце полювання князя Рюрика Ростиславича. У ті часи місто належало Київському князівству, потім перейшло до Великого Князівства Литовського, а з другої половини XVI ст.– до Речі Посполитої.

 

У XVIІІ ст. Чорнобиль став одним із головних центрів хасидизму і лишався ним до 1920 р.

 

З 1941 р. Чорнобиль офіційно отримав статус міста. У 70-х роках тут працювали підприємства легкої, харчової та важкої промисловості, а поблизу, на річці Прип’ять,

в 1971-му почала будуватися перша в Україні атомна електростанція.

 

Зараз у Чорнобилі проживає близько 1400 людей, переважно працівники ЧАЕС. Тут, на відміну від решти населених пунктів Зони відчуження, досить розвинена інфраструктура: працюють адміністративні заклади, магазини, їдальні, гуртожитки та готелі для туристів.

 

Екскурсії

У місті діє постійна експозиція техніки та роботів, що використовувалися під час ліквідації аварії.

 

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська атомна електростанція розташована за 2 км від міста Прип’ять та за 18 км від Чорнобиля. ЇЇ будівництво почалося у 1971 році, а у 1977-му було запущено в роботу перший блок станції.

 

15 грудня 2000 року під час телемосту Чорнобильська АЕС –  Національний палац «Україна» реактор третього енергоблока було зупинено назавжди. З цієї хвилини ЧАЕС остаточно припинила свою роботу. Подія, що передувала її закриттю, увійшла в історію як наймасштабніша техногенна катастрофа за часів людства.

 

У ніч на 26 квітня під час проектних випробувань на станції стався вибух, в результаті якого зруйнувався четвертий реактор і відбувся викид радіоактивних речовин потужністю в 300 Хіросім.

 

В результаті аварії сотні населених пунктів були виселені та знищені, а близько 200 000 людей назавжди залишили свої домівки. Територія в радіусі 30 км навколо ЧАЕС перетворилася на Зону відчуження.

 

У 2019 році було запущено в експлуатацію об’єкт «Укриття» – арку нового чорнобильського саркофагу над зруйнованим четвертим реактором. Разом із обладнанням вага саркофагу становить 36000 тон. Роботи по виведенню ЧАЕС з експлуатації тривають до цього часу.

 

Екскурсії

Ви побачите «Укриття» під НБК (новим безпечним конфайнментом) з відстані 250 м з оглядового майданчику.

Також під час туру у вас буде можливість подивитися недобудований п’ятий енергоблок станції та завітати до місцевих жителів – самоселів, що повернулися у рідні домівки після аварії.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Чорнобильська зона відчуження - Радіолокаційна станція "ДУГА"


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!