1-й день
Час відвідування локації: 2 години
Назва міста походить від поширеної в Україні назви полину звичайного.
Чорнобиль (геолокація) – нині адміністративний центр Зони відчуження – відомий із 1193 року, коли його було позначено в Іпатіївському літописі як місце полювання князя Рюрика Ростиславича. У ті часи місто належало Київському князівству, потім перейшло до Великого Князівства Литовського, а з другої половини XVI ст.– до Речі Посполитої.
У XVIІІ ст. Чорнобиль став одним із головних центрів хасидизму і лишався ним до 1920 р.
З 1941 р. Чорнобиль офіційно отримав статус міста. У 70-х роках тут працювали підприємства легкої, харчової та важкої промисловості, а поблизу, на річці Прип’ять,
в 1971-му почала будуватися перша в Україні атомна електростанція.
Зараз у Чорнобилі проживає близько 1400 людей, переважно працівники ЧАЕС. Тут, на відміну від решти населених пунктів Зони відчуження, досить розвинена інфраструктура: працюють адміністративні заклади, магазини, їдальні, гуртожитки та готелі для туристів.
Екскурсії
У місті діє постійна експозиція техніки та роботів, що використовувалися під час ліквідації аварії.
Чорнобильська АЕС
Чорнобильська атомна електростанція розташована за 2 км від міста Прип’ять та за 18 км від Чорнобиля. ЇЇ будівництво почалося у 1971 році, а у 1977-му було запущено в роботу перший блок станції.
15 грудня 2000 року під час телемосту Чорнобильська АЕС – Національний палац «Україна» реактор третього енергоблока було зупинено назавжди. З цієї хвилини ЧАЕС остаточно припинила свою роботу. Подія, що передувала її закриттю, увійшла в історію як наймасштабніша техногенна катастрофа за часів людства.
У ніч на 26 квітня під час проектних випробувань на станції стався вибух, в результаті якого зруйнувався четвертий реактор і відбувся викид радіоактивних речовин потужністю в 300 Хіросім.
В результаті аварії сотні населених пунктів були виселені та знищені, а близько 200 000 людей назавжди залишили свої домівки. Територія в радіусі 30 км навколо ЧАЕС перетворилася на Зону відчуження.
У 2019 році було запущено в експлуатацію об’єкт «Укриття» – арку нового чорнобильського саркофагу над зруйнованим четвертим реактором. Разом із обладнанням вага саркофагу становить 36000 тон. Роботи по виведенню ЧАЕС з експлуатації тривають до цього часу.
Екскурсії
Ви побачите «Укриття» під НБК (новим безпечним конфайнментом) з відстані 250 м з оглядового майданчику.
Також під час туру у вас буде можливість подивитися недобудований п’ятий енергоблок станції та завітати до місцевих жителів – самоселів, що повернулися у рідні домівки після аварії.