Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Садиба Курісів

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Садиба Курісів (геолокація) — один з небагатьох історичних маєтків, що збереглися на Одещині. Його вважають одним з перших в Україні прикладів романтизму в архітектурі. 

 

Першим власником був Іван Куріс, ад’ютант Олександра Суворова. Подейкують, що під час одного з боїв Курісу вдалося врятувати життя російського полководця, після чого той віддячив помічнику ділянкою на завойованій теритоії. 

 

Після цих подій, з 1810 року почалась історія побудови маєтку –  першою (за планом невідомого автора) була зведена його східна частина. Над проєктуванням західного боку працював варшавський архітектор Микола Толвінський. Кажуть, що для будівництва палацу привозили кріпаків з інших населених пунктів. 

 

За легендою, в одному з підземель замку зберігаються предмети мистецтва з колекцій, що збирала родина Курісів. Говорять, що в цих колекціях були роботи Антоніса ван Дейка, Альбрехта Дюрера, Карла Брюллова, Олексія Венеціанова. Довкола замку дійсно знайшли багато підземель. У 2004 році їх дослідженнями зайнялися автори книги про замок Курісів і його господарів під назвою “Да будет правда”. За участю місцевих жителів вони ретельно вивчили підземні приміщення замку й усипальні. На жаль, жодних багатств не знайшли.

 

За радянських часів в палаці була розташована школа, планувалася його реставрація. Але в будівлю вдарила блискавка, і вона вигоріла. До наших днів збереглися рештки палацу, фрагменти парку та господарський корпус.

 

Палац Курісів цікавий, перш за все, своєю історичною цінністю. Він надійно охороняє свої підземні таємниці та передає настрій епохи.

 

Екскурсії

 

Недалеко від палацу знаходиться Свято-Покровський храм (геолокація), що був зведений у 1787 році. Ця православна церква має величний фасад з колонами. Обов’язково зазирніть всередину, щоб насолодитися красою архітектури.

 

Перепочити: Апельсин (геолокація), VIP-отель (геолокація)

Пообідати: Sabaneev (геолокація), КлараБара (геолокація), Le Patio (геолокація).

Оберіть наступну локацію маршруту Одесська область - Ферма «Устриці Скіфії»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!