Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Аккерманська фортеця

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Аккерманська фортеця є наймасштабнішою пам’яткою Середньовіччя в Україні. Фортеця омивається Дністровським лиманом та знаходиться за 70 кілометрів від Одеси.

Ще у 600 році до н.е. тут існувало грецьке місто Тіра. Фортеця має велику територію, її площа сягає 9 га. Навколо неї зведені міцні стіни протяжністю 2,5 км. Назва фортеці пов’язана з турецьким володарюванням, тоді ще, у 1484 році, після тривалої облоги, територію захопили турки й назвали Акерман (Біла фортеця). Їх правління тривало 300 років.

Акерман має 24 башти, але лише дві особливо привертають увагу туристів: Пушкіна та Дівоча вежа.

Олександр Пушкін протягом триденного перебування у фортеці написав знамените послання «К Овидию», бо саме ця місцевість нагадувала йому про вигнанця Овідія, який, за ще однією легендою, був засланий саме в грецьке місто Тіра. 

Існує ще одна легенда, яка стосується Дівочої вежі. Молдовський господар фортеці, Олександр Добрий, мав дочку на ім’я Тамара. У дорослому віці вона почала вести розбійницький спосіб життя. Одного разу Тамара попросила батька дати гроші на будівництво монастиря. Олександр виділив гроші та скликав місцевих жителів для будівництва святині, а сам поїхав у похід. Проте, замість монастиря Тамара наказала побудувала могутню фортецю і оголосила себе незалежною царицею. Поселившись у фортеці, розбійники здійснювали напади на сусідні міста і села. Коли ж Олександр Добрий повернувся з походу додому і побачив замість монастиря фортецю та дізнався про дії своєї дочки, він прокляв її. Батько наказав замурувати Тамару живцем у стінах фортеці, і з того часу вежу називають «Дівоча». 

 

Екскурсії:

Детальніше про історію, пам’ятки, легенди та інші розповіді Аккерманської фортеці можна дізнатися в одній з екскурсій:

  1. Оглядова екскурсія:  «Історія Аккерманської фортеці». Вартість: 300 грн з людини 

Екскурсійне обслуговування на цьому маршруті здійснюється за попередньою заявкою: російською, українською та англійською мовами.

  1. Оглядова екскурсія: “Комплекс пам’яток: античне городище Тіра та середньовічна фортеця”. Вартість: 300 грн з людини 

 

  1. Тематична екскурсія: “Аккерманська фортеця як оборонна споруда”. Дізнаєтесь про будівництво споруди та систему античного міста Тіра. Вартість: 400 грн з людини 
  2. Тематична екскурсія: “Лабіринти історії”, розкажуть про таємниці та легенди лабіринтів фортеці. Вартість: 400 грн 
  3. Тематична екскурсія: “Загадки та міфи давньої фортеці”. Вартість: 400 грн 
  4. Тематична екскурсія: “Жорстоке середньовіччя”. Вартість: 400 грн 
  5. Тематична екскурсія: “Епоха фортець та грізних гармат” (для дітей середнього шкільного віку). Вартість: 400 грн 
  6. Тематична екскурсія: “Мандрівка казковою фортецею” (для дітей молодшого шкільного віку). Вартість квитків: 80 грн – дорослий; 40 грн – для учнів; 40 грн – для студентів та курсантів; 

 

Для замовлення екскурсій заповніть форму на сайті: http://akkerman-fort.com/excursion/ 

Режим роботи фортеці: з 09:00 – 17:00 (без вихідних та свят)

Екскурсійне обслуговування: з 09:00 – 17:00 (без вихідних та свят)

 

Оберіть наступну локацію маршруту Одеська область 2 - Підземна церква Іоана Сучавського


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!