Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Село Роксолани

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Село Роксолани знаходиться у Одеській області, на узбережжі Дніпровського лиману. Село відоме, в першу чергу, завдяки величним кручам біля узбережжя Чорного моря.

 

До єдиної версії походження назви села дослідники не дійшли. У середні віки в турецьких та європейських джерелах терміном «роксолани» та «Роксоланія» називали Україну та українців, тому, можливо, Роксоланами місцевість нарекли іноземці. За іншою версією, назва зовсім не стосується України у сучасному розумінні – так називали представників іранських племен, одних із перших мешканців Північного  Причорномор‘я у 2-му столітті до нашої ери. Саме роксолани прийшли на зміну сарматам, які жили тут раніше.

 

Роксоланівські кручі, які приваблюють туристів на цю частинку узбережжя Чорного моря, розташовані неподалік села. Кручі – не лише чудова локація для селфі, а й місце проживання багатьох видів птахів, серед яких соколи, фазани та навіть рожеві пелікани. До речі, саме тут відбувалися зйомки кліпу на пісню Кузьми Скрябіна “Місця щасливих людей”!

 

Як дістатися?

Від Одеси автомобілем їхати на південь трасою Р70 близько 50 км.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!