Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Санжійка

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Санжійка – одне із наймальовничіших та найменш заповнених туристами сіл Одеської області. Село називають “українським баунті” за мальовничі пляжі з чистою водою. 

 

Санжійка розташована на відстані 35 км від Одеси, між Чорноморськом та Грибівкою. Повноцінна історія села розпочалася ще у XVIII столітті, коли на узбережжі Чорного моря було засновано військовий пункт під назвою “Санджак”. Проте задовго до цього на місці майбутнього курорту селилися скіфи, сармати та давні слов’яни. У полях навколо села досі знаходять кам’яні могильні хрести козаків. 

 

Одна з найцікавіших локацій узбережжя Санжійки – старий Санжійський маяк. Його збудували тому, що у цій точці моря перетинаються підводні течії Босфорської та Керченської протоки, що може бути небезпечним для кораблів.

 

Оскільки води Чорного моря періодично підмивають узбережжя, маяк періодично переносять. Тому місцеві називають Санжійський маяк “маяком, що тікає”. Наразі маяк огороджено високим парканом. Раніше тут проводили екскурсії, але зараз потрапити всередину можна лише у складі офіційної екскурсійної групи, сформованої заздалегідь. 

 

Санжійка – маловідомий курорт, тому відпочивальників тут небагато. В основному туристи приїжджають сюди заради краєвидів. Зі схилів біля Санжійки відкривається вид на море, Грибівку та пляж, від якого перехоплює подих. Хоча Санжійка й розташована поруч з Одесою, тут тихо і спокійно, і відпочивальники можуть гуляти довгими пляжами з чистим піском.

 

Як дістатися:

Автобуси у Санжійку з Одеси від‘їжджають з автостанції “Привоз”, що знаходиться біля залізничного вокзалу, інтервалом у дві години. 

Автомобілем до Санжійки можна дістатися автошляхами Р70 та T1641.

Оберіть наступну локацію маршруту Одеська область 3 - Село Роксолани


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!