Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Єланецький степ

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Єланецький степ – природоохоронна територія на Миколаївщині та місце із унікальним тваринним та рослинним світом. Його площа – 1675,7 гектарів.

 

Єланецький степ – відносно молодий заповідник. Офіційний статус він отримав у 1996 році, а метою його створення було збереження та відтворення степових природних комплексів Правобережжя. Саме Єланецький степ – перший та поки що єдиний степовий заповідник на території Правобережної України. Звісно, ще до отримання свого офіційного статусу Єланецький степ став домом для багатьох рідкісних та цікавих видів флори та фауни. Територія має характеристики типчаково-ковилового степу – єдина локація з такими властивостями в Україні.

 

Щоправда, зберегти степ недоторканим все ж не вдалося – через лісомеліорацію, надмірний випас та масовий видобуток вапняку на початку ХХ століття було пошкоджено вододільні та привододільні ділянки території. Через це зараз їх у Єланецькому степу залишилося небагато, а постійні водотоки взагалі відсутні. Внаслідок спроб виорати степ серед джерел, що знаходилися на території, залишилося лише одне.

 

Свою відносно невелику площу Єланецький степ вдало компенсує розмаїттям ландшафтів. Саме тому на території напрочуд багато тварин, рослин та птахів, які не сусідствують на інших територіях. Одних лише грибів там налічують 17 видів! А ще – 5 унікальних формацій ковили та 17 видів, занесених до Червоної книги, серед яких астрагал, шафран та сон чорніючий.

 

Тварин у Єланецькому степу теж вистачає: зокрема, багато земноводних, гризунів та невеличких хижаків, наприклад, лисиці, ласки та тхори. Степом гуляють косулі, а часом на територію заходять навіть вовки! А ось 25 бізонів американських, які живуть на території та є своєрідною візитівкою степу – не місцеві, а інтродуковані види. Це означає, що їх завезли із “рідних” природних умов у “чужі”.

 

Що робити?

Єланецький степ – природоохоронна територія, тому серед основних активностей, які пропонуються відвідувачам, є лише екскурсії та прогулянки екостежками. Найбільша зі стежок тягнеться на 1,2 км та проходить поряд із вольєром, де у напівдиких умовах мешкають тварини. Стежкою можна прогулятися з початку квітня до середини жовтня. Уточнити деталі можна за телефоном +380(5159)9-72-14, або ж заповнити форму на сайті, аби з вами зв’язалися: http://steppe.mk.ua/zvyazok-z-nami

 

Як доїхати?

До Єланецького степу найкраще добиратися власним авто або в рамках екскурсії: у такому разі дорога з Миколаєва займе три години. Громадським транспортом можна дістатися до смт Єланець або села Калинівка – і вже звідти доїхати до місця призначення маршрутним таксі або рейсовим автобусом.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 7 - Регіональний ландшафтний парк "Приінгульський"


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!