Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Свято-Михайлівський Пелагіївський жіночий монастир

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Свято-Михайлівський або Архангело-Михайлівський Пелагіївський жіночий монастир – православний храм-монастир на березі Софіївського водосховища, що на Миколаївщині. Це – одна популярна релігійна пам’ятка, що збирає паломників з усієї України. Храм тристовпний, має 47 метрів у висоту та 12 куполів. Його особливість – гранітні дзеркала, вмонтовані у стіни. Завдяки цьому храм видно із відстані багатьох кілометрів.

 

Історія Пелагіївського монастиря розпочалася у 1897 році – тоді брати Андрій та Михайло Дуриліни, виконуючи заповіт свого батька, Ісідора Дуриліна, вирішили побудувати храм на честь своєї матері, Пелагеї, яка загинула під час пологів. Будівництво та освячення храму було завершено у 1904 році. Проте у 1930-ті храм, як і багато інших пам’яток краю, зазнав руйнувань та грабунків. Винесли не лише ікони, коштовні предмети та 11 з 12 хрестів, а навіть ажурну огорожу, що оточувала храм. Вівтар та царські ворота, які були виготовлені з фаянсу та порцеляни, розбили, проте в основному будівля залишилася неушкодженою. 

 

Храм відновили вже у 1994 році. Саме тоді тут і заснували жіночий православний монастир – Архангело-Михайлівський Пелагіївський жіночий монастир УПЦ МП. Зараз там живе близько 30 послушниць. 

 

Що подивитися?

Найбільше туристів цікавить ікона “Спасителя «Живоносне джерело» 16 століття, на якій у 2001 році почали з’являтися досі невидимі елементи малюнку. Також у храмі є ікона Богородиці, що двічі мироточила: у 2000 та 2004 роках. Після цього храм став місцем паломництва вірян.

Цікавий елемент, що приваблює туристів – 12 дзеркальних хрестів, що вінчають куполи. 

 

Де зупинитися? 

На території монастиря діє готель, побудований з ініціативи послушниць. Зупинитися на ніч можна у ньому. Дізнатися про деталі можна за телефоном +38(067)713-21-21.

 

Як доїхати?

Автомобілем найзручніше діставатися з Кривого Рогу або Миколаєва. Для цього їдьте до Нового Бугу трасою Н11. Потім потрібно звернути на трасу Р55 до села Софіївки, Березнегуватського та Кам’яного. Одразу за Кам’яним знаходиться Пелагіївка, від якої до монастиря – 7 км. 

 

До Нового Бугу також можна дістатися поїздом або автобусом. Звідти до Софіївки ходять маршрутні таксі. А ось 7 км доведеться долати пішки або кооперуватися з іншими туристами.

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 7 - Садиба Тропіних


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!