Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Садиба Тропіних

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Садиба Тропіних – історичний об’єкт та старовинний комплекс споруд на Миколаївщині. Вона знаходиться на березі річки Інгул, поблизу села Щасливе (раніше – Щорсове). Комплекс є одним із найстаріших у регіоні.

 

Садиба – це маєток із садом і льохом, що колись належав Олександру Тропіну та його родині. Користувався Олександр садибою лише у літній час – взимку переїжджав до Херсона.

 

Раніше садиба була квітучим комплексом із маєтком площею понад 450 квадратних метрів, величезним садом із доріжками, вимощеними мармуром, купальнею, підвісним містком через річку Інгул та господарськими приміщеннями: льохом та сховищем. Тропіни мали хороший смак: використовували італійські матеріали, зокрема, черепицю, виготовлену у Марселі, частина якої збереглася до сьогодні.

 

У 1918 році родина Тропіних покинула маєток назавжди. Згодом там влаштували радгосп. Маєток залишався неушкодженим, хоча й занедбаним, до 1992 року – потім його розграбували та частково зруйнували. Наразі зберігся підвісний міст, рештки головної будівлі, яку активно реконструюють, та панський сад із унікальними столітніми деревами: тополями та дубами із діаметром понад метр. На території садиби можна відпочити, насолодитися краєвидами, прогулятися парком. Підвісний міст – популярне місце для фотосесій.

 

Наразі коштами Приінгульського парку вже відновлено старовинний льох, у який туристів та відпочивальників запрошують на обід, та частково оновлено фасад основної будівлі. Керівництво парку сподівається на те, що садибу вдасться перетворити на туристичний та просвітницький центр.

 

Як доїхати?

Їхати найкраще з Миколаєва або Кривого Рогу до міста Новий Буг – районного центру. А звідти прямуйте до села Щасливе автобусом або власною машиною.

 

Фото запозичене з сайту “Україна Інкогніта”.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!