Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Регіональний ландшафтний парк "Приінгульський"

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Регіональний ландшафтний парк “Приінгульський” – це унікальний природний об’єкт у Новобузькому районі Миколаївської області, створений задля збереження екосистеми річки Інгул та її долини. Площа парку – понад 3 тисячі гектарів, на яких розкинулися ділянки степу, річка та її береги, гранітні відслонення, ліси та неймовірні поєднання ландшафтів. Інгул – не єдина річка на території Приінгульського ландшафтного парку. Також тут протікають річки Березівка, Стовпова, Сагайдак, а також – Софіївське водосховище, друге за розмірами в Миколаївській області.

 

Парк “Приінгульський” відомий своїми краєвидами. Саме тут розташований найбільший у Миколаївській області штучний водоспад, що феноменально виглядає на фото, та декілька гідрологічних та біологічних заказників. Історія “Приінгульського” розпочалася з одного з них – балки неподалік села Пелагеївка.

 

На території ландшафтного парку росте багато видів рослин, які мають особливий охоронний статус або позначені, як зникаючі. Серед них, наприклад, оставник одеський, місце проростання якого є унікальним, а також тюльпан та гвоздика бузька. Рідкісні тварини тут також є: полоз жовточеревий, ящірка зелена включені до Червоної книги України, а видри, тхори та горностаї є зникаючими видами.

 

Окрім флори та фауни Приінгульський ландшафтний парк може похвалитися і туристичними пам’ятками: наприклад, скеля Стовп, за легендою, утворилася на місці, де богатирі захищали край від загарбників, а скеля Пугач під різними кутами схожа на силует жінки з довгим волоссям або обличчя велета. Окрім цього, варті уваги плато “Чортів міст”, утворене кристалічними породами, урочище “Порожки”, рукотворний каньйон підвісний міст та скелі над Інгулом. 

 

Як замовити екскурсію?

Приїхати до регіонального ландшафтного парку “Приінгульський” можна як у складі сформованої екскурсійної групи, так і самостійно. У будь-якому разі рекомендовано зв’язатися з адміністрацією парку та уточнити, які пам’ятки наразі відкриті для відвідування, які обмежені, а які не функціонують. Адміністрація також підкаже найлегший шлях, яким можна дістатися до парку, та місце, де можна встановити намет, якщо ви залишаєтеся на ніч. Телефон контактного центру з питань подорожей та екскурсій: 0639972265.

 

Як доїхати?

Найзручніше добиратися до Приінгульського парку на власному авто. Для цього з Миколаєва потрібно рухатися трасами H14 до міста Возсіятське та Р55 до парку. А ось громадським транспортом зручніше приїхати до села Софіївка – найближчого до парку населеного пункту, а вже звідти – до парку.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 7 - Свято-Михайлівський Пелагіївський жіночий монастир


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!