Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Очаківський військово-історичний музей

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Очаківський військово-історичний музей імені О.В. Суворова – один із найяскравіших музеїв Миколаївщини. Музей має багату історію – його відкрили у 1972 році у колишній будівлі турецької мечеті, яка зараз стала Свято-Миколаївським собором. Згодом музей кілька разів переїжджав – спочатку у будівлю райкому партії, а у 2000 році – у адміністративну споруду, де знаходиться і зараз. 

 

Музей поєднує у собі військові та краєзнавчі експозиції. Він знайомить відвідувачів із історією Очакова із моменту його заснування та розбудови. Також експозиція музею розповідає про воєнну історію краю – російсько-турецькі війни та штурм фортеці “Очаків”, революції, громадянські війни. Особливий акцент організатори музею зробили на періоді Кримської війни 1853-1856 рр. та періоді Другої світової війни.

 

Перлиною експозиції музею довгий час була діорама “Штурм фортеці Очаків російськими військами 6 грудня 1788 р.”, виконана художником-діорамістом М. Самсоновим. Наразі діораму, на жаль, прибрали – після переїзду для її розміщення не вистачило місця, проте відвідувачі все ще можуть ознайомитися із репродукцією, що не поступається оригіналу.

 

Крім цього, у музеї можна подивитися на обладунки, уніформи різних часів та різних армій, що перебували в Очакові, зброю та предмети побуту військових. До перегляду відвідувачам пропонуються і документи, карти та фотографії – словом, повна картина воєнної історії краю.

 

Туристам також представлені і постійно діючі виставки: «Відлуння античного світу», «Перлини Очаківщини. Фантазії моря», Виставка «Літопис ратних справ». 

 

Перед музеєм на відкритому майданчику розміщено обладнання з військових кораблів, гармати та морські боєприпаси.

 

Екскурсія

Музей приймає відвідувачів з вівторка по неділю, з 9:00 по 17:30. На місці можна замовити екскурсію. Вартість вхідного квитка – 70 грн, за фото потрібно буде доплатити ще 25, а вартість екскурсії варто попередньо уточнити за телефоном (0512) 37-70-14.

 

Як доїхати?

Музей знаходиться за адресою вулиця Лоцманська, 11. 15 хвилин пішки від центру Очакова.

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 4 - Золота підкова, Кандибине


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!