Choose a region
vodafon findandfolow
Село десяти музеїв Колочава

ABOUT THE ROUTE

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Cело Колочава (геолокація) найдовше в Закарпатської області, загальна протяжність – 15 кілометрів. Проте, Колочава славиться не лише цим, адже кількості цікавих місць і пам’яток села позаздрить навіть мегаполіс.

Колочава входить до національного природного комплексу “Синевир”, тому повітря тут особливо чисте і цілюще. Природа Колочави ретельно оберігається, ліси та полонини навколо знаходяться під захистом, в них можна спокійно прогулюватися та насолоджуватися ароматами карпатських трав.

Назва “Колочава”, згідно з місцевою легендою, походить від асоціації зі звуком “чавкання”, який чути, якщо ходити по болотах. Адже місцевість, де знаходиться село, раніше була болотистою.

 

Цікава деталь – у Колочаві розташовується 10 музеїв (геолокація):

  1. Музей-скансен «Старе село» – один з найпопулярніших музеїв архітектури та побуту на Закарпатті. У музеї ви побачите кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів, які познайомлять із 300-річною історією культури та побуту місцевих жителів. Історичні пам’ятки давніх часів відтворюють спосіб життя верховинців як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, шевці).
  2. Музей «Колочавський бокораш» – це наймолодший музей з усіх. Там проводять майстер-клас з вирубування та сплавляння лісу по річці, а також розказують про цікаву, але ризиковану професію бокораша. Тільки в цьому музеї ви зможете сфотографуватися на справжнім бокорі.
  3. У музеї «Бункер Штаєра» демонструються умови проживання та переховування колочавських повстанців, які бул учасниками українського визвольного руху та вели антирадянську діяльність.
  4. Музей «Воїнам-інтернаціоналістам» присвячений усім колочавцям, що воювали під час війн за різну владу. На даху музею встановлена броньована розвідувально-дозорна машина.
  5. Єдиний в Україні музей «Колочавська вузькоколійка» відтворює історію карпатської вузькоколійки. Ешелон складається з раритетного паровоза та 10 вагонів. Кожен вагон демонструє процес транспортування за часів різної влади, яка панувала у цьому регіоні. В кожному музейному вагоні є унікальні експонати, вони розповідають про історію вузькоколійок на Закарпатті, про роботу і побут залізничників та їхніх пасажирів. Кожен із гостей музею «Колочавська вузькоколійка» може відчути себе пасажиром історичної залізниці, провідником і навіть черговим по станції. 
  6. Музей «Чеська школа» – це шкільний музей, який показує умови навчання за чеської влади на Закарпатті. Музей має два приміщення: шкільний клас та кімнати для відпочинку вчителя. Перед входом до класу викарбований герб Чехословаччини, поряд з дошкою – портрет Президента країни, біля дверей – його погруддя.
  7. Музей «Лінія Арпада» – вздовж річки Теребля знаходиться частина відреставрованої оборонної системи часів Другої світової війни. До його складу входять чотири бункери, бетонні піраміди, земляні траншеї. Також, відвідувачі мають змогу побачити кулемет, автомати та рушниці, патронташі та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. Поруч з музеєм знаходиться бункер-шпиталь. 
  8.  Школа-музей «Радянська школа» – саме тут можна відчути атмосферу навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття.  У музеї ви дізнаєтесь історію колочавської державної школи, побачите на власні очі атрибути виховання молоді у радянські часи.
  9. Музей-пам’ятка «Церква Святого Духа» (1795 рік) належить до найвидатніших архітектурних досягнень Закарпаття. Церква була знята з реєстрації чинних храмів 9 січня 1953 року. Трохи пізніше ікони було вмонтовано до іконостасу Шелестівської церкви в Ужгородському музеї архітектури та побуту.
  10. Шкільний етнографічний музей Івана Ольбрахта. Ольбрахт був активістом, політиком та  письменником. У Колочаві, на честь Івана Ольбрахта, відкрили пам’ятник та експозицію, пов’язану з його життям. Така увага до письменника зумовлена тим, що він перший, хто написав про Колочаву та її мешканців.

Години роботи: музеї працюють кожного дня, без перерв та вихідних з 09:00 до 18:00.

Вартість вхідних квитків: дорослий – 70 грн; дитячий – 35 грн

 

Дегустація

У селі Колочава є форелеве господарство (геолокація), де можна порибалити та скуштувати свіжу форель.

Екскурсія на господарстві починається одразу біля басейнів з райдужною фореллю. У кількох водоймах рибу вирощують від малька до дорослої особини, процес триває два роки. За бажанням, кухар приготує рибу на мангалі або зварить юшку.

Години роботи: кожного дня з 09:00 до 21:00

 

Майстер-клас

Також у Колочаві є Школа вівчарства, де кожен турист може спробувати себе у якості вівчара та дізнатися багато цікавого про цю професію. Вівчарський салаш знаходиться на висоті понад 1000 метрів, на горі Стримба (геолокація). У школі вівчарства вчать виганяти отару на випас, доїти овець, робити сир та варити вівчарську юшку. А ще – грати на трембіті, сопілці та кататися на конях. А найприємніше –  тут можна скуштувати свіжоприготовлену вурду.
Школа відкриває сезон з травня.

Select the next route location Transcarpathia in 2 days - Озірце


About the project

Find & Follow is a travel project of the telecom operator Vodafone Ukraine. The main goal is to support the development of domestic tourism, local communities, small businesses and the creation of digital infrastructure for travel in Ukraine. Innovative pedestrian QR-routes are available in Kyiv, Lviv, Chernivtsi, Poltava, Cherkasy, Uzhhorod and Kherson. Routes consist of signs with QR-codes, which are placed near cultural and historical monuments, and arrows indicating the path. Having read the code on the plate, the tourist receives all the necessary information about the place near which he is. We add Village Tours to our country trips. These are weekend routes through Ukrainian villages, where it is safe, sparsely populated, incredibly interesting and beautiful.

×
×
Search for routes in other cities
See the route on the map
Find out about the location
Learn more facts
Specify the route
Choose another location
Got questions? Write to us!